header
קידום אתרים בגוגל

לפרטים ולרכישת מערכת "אתרקידום" לחץ כאן

קידום אתרים בגוגל בתחומים תחרותיים אינו סיפור פשוט כלל ועיקר. האסטרטגיה הפשוטה בה נוקטים מרבית מקדמי האתרים היא כמובן לבחור את ביטויי החיפוש בגוגל הפופולאריים ביותר בתחום ולבנות דפי תוכן שמתמקדים בביטויים הללו ולאחר מכן לנסות ולהשיג כמה שיותר קישורים איכותיים באינטרנט לאותם דפים.

אסטרטגיה זו, בתקופה בה כל אתר שמופיע בגוגל בדפים הראשונים בתחומו משתמש בטכניקת קידום זו או אחרת, הינה סיזיפית ומחייבת עבודה ועדכון תמידי של האתר והוספת קישורים כל עוד המתחרים מוסיפים לעבוד ולקדם את אתרם. ברגע בו תפסיק למלאות את האינטרנט בקישורים ובמאמרים על אתרך האתר יצנח בתוצאות ויעלם בין עשרות המתחרים שמוסיפים לקדם את אתרם.

אז איך בכל זאת אפשר לקדם אתר בתחום מסוים לתוצאות הראשונות בגוגל ויישאר שם גם לאחר שתסתיים מלאכת הקידום?

התשובה לכך מבוססת על הניסיון להבין את אופן הדירוג של גוגל את האתרים בתוצאות החיפוש. נכון שאף חברת קידום אתרים בגוגל לא מסוגלת לספק תשובה וודאית לגבי זה אך ההנחה הרווחת בין כולם היא שבבסיס האלגוריתמים של מנוע החיפוש גוגל (וכך גם במנועי חיפוש מתחרים) עומד העיקרון שדירוג האתרים בתוצאות החיפוש הוא לפי האיכות והפופולאריות שלהם כשהאיכות נמדדת לפי איכות הטקסט והתוכן בדף כשלעצמו והפופולאריות נמדדת לפי כמות הלינקים שקיימים באתרים אחרים ומקשרים לאתר.

הפרמטר החשוב ביותר בדירוג האתרים בתוצאות גוגל הוא הרלבנטיות של הדף לביטוי החיפוש. לדוגמא חיפוש של הביטוי "מזגן מיני מרכזי" יביא ללא ספק תוצאות מאתרים שמשווקים או מסבירים על מזגנים בכלל ומזגנים מיני מרכזיים בפרט. כמו כן סביר להניח שתראו יותר ויותר תוצאות מתוך אתרים שמכילים מספר דפים בנושא מיזוג אוויר בכללי והביטוי "מזגן מיני מרכזי" מופיע אצלם בדפים נוספים מעבר לדף שמופיע בתוצאה.

לכן לעיתים קרובות ניתן לראות בתוצאות חיפוש במקומות הראשונים מספר דפים מאותו אתר כשגוגל בוחר את הדף הרלבנטי ביותר לביטוי החיפוש ומציג אותו ראשון ומתחתיו בקטן הוא מציג את שאר הדפים מהאתר שגם כן קשורים לנושא החיפוש.

בהתבסס על עיקרון הרלבנטיות הזה חברות קידום אתרים בגוגל רבות משתמשות בעיקרון של להתחיל "להשתלט" על מספר רב של ביטויי חיפוש שאין עליהם תחרות גבוהה במספר דפים באתר ולאחר שמקומו של האתר נקבע באותם תוצאות "זניחות" יחסית החברה מתחילה לקדם את האתר גם בביטויי חיפוש שמתנהלת עליהם תחרות קשה.

המעלות באסטרטגיה שכזו הינם רבות ואנו נמנה את העיקריות שבהן:
1) קמפיין הקידום משיג תוצאות יפות בזמן קצר מכיוון שאין קושי רב להופיע במילות חיפוש שהתחרות עליהן קטנה ומצד שני האתר מקבל כמות כניסות גדולה מכיוון שהוא מופיע בעשרות ביטויי חיפוש שאמנם לכל אחד מהם יש מעט חיפושים אך לכולם יחד יש כמות חיפושים גבוהה.
2) האתר מוסיף להופיע במקומות גבוהים בגוגל זמן רב לאחר סיום עבודת הקידום. אתר שמקודם ומופיע כבר בעשרות ביטויים בתחום יישאר ויופיע עוד זמן רב באותם ביטויי חיפוש מהסיבה הפשוטה שהתחרות בין חברות הקידום על הביטויים הללו אינה גבוהה.
3) הרלבנטיות של דף מסוים לביטוי החיפוש שבו הוא מתמקד גבוהה מאוד בעיני גוגל ובעיני הגולשים. דבר זה יגרום לגוגל להעדיף להציג דף מאתר שמכיל עוד דפים רבים שמתמקדים בביטויי חיפוש דומים גם אם שאר הדפים מתמקדים בביטויים לא פופולאריים כל כך.הגרפים הללו מראים בבירור את הצמיחה הגבוהה שאירעה בשנים האחרונות בכמות ביטויי חיפוש הפופולאריים כשבשנת 2009 למעלה מ6,000 ביטויי חיפוש הינם בעלי הפופולאריות שהייתה ל 3 הביטויים הפופולאריים ביותר בשנת 2006 (הנתונים מתייחסים לגוגל בבריטניה אך כמובן שהעיקרון דומה בשאר המדינות)

המסקנה החשובה שצריך ללמוד מהנתונים הללו היא כי אין צורך להתמקד בקמפיין קידום אתרים בגוגל רק במילה הפופולארית ביותר בתחום בו מתמקד האתר וישנם מספיק ביטויי חיפוש פופולאריים לכולם.

באסטרטגיה זו משתמשת חברת קידום האתרים הבריטית cornishwebservices (הנתונים על בריטניה נלקחו מאתרה) וחברת מיינפריים סיסטמס הישראלית הינה מהראשונות בישראל ליישם את השיטה בין היתר באמצעות מערכת "אתרקידום", פלטפורמה שתוכנתה במיוחד במחלקת הפיתוח של החברה. השיטה הופכת להכרחית יותר ויותר בעידן האינטרנט המוצף בכמויות גדולות של אתרים בכל נושא. בין היתר, הרלבנטיות לביטויי החיפוש שהקיש הגולש הופכת למפתח חשוב בכל קמפיין קידום אתרים בגוגל ומשפרת את הסיכוי להופיע ראשון בכמות ביטויים גבוהה.

לפרטים ולרכישת מערכת "אתרקידום" לחץ כאן


דף זה משתף פעולה עם: קידום אתרים בחיפה
צור קשר
 
 
 
מאשר/ת לקבל ניוזלטר

: כתובתנו
רמב"ם 14 גבעת שמואל

: מספרי טלפון
03-  5325470
077-3331948
055-6651948